turbotaprolitnih@i.ua (380) 44 559-38-63, 229-54-61     
 • Українська
 • Русский
 • English
 • [ВАЖЛИВО] Виплати колишнім військовополоненим

  Лис 23 , 2015 No Comment Новини

  Федеральне Міністерство фінансів Федеративної Республіки Німеччина прийняло рішення про виплати одноразової грошової допомоги колишнім радянським військовополоненим. Заявки можна подавати до 30 вересня 2017 р. Нижче додаємо бланк заявки. Просимо інформувати усі зацікавлені сторони.

  Текст анкети:

  Заява-анкета

  згідно Директиви Федерального міністерства фінансів Федеративної Республіки Німеччина про виплату одноразової грошової допомоги колишнім військовополоненим та пам’ятка з пояснювальною інформацією

  Вказівки щодо  заповнення заяви-анкети:

  Для прийняття відповідного рішення по Вашій заяві ми повинні отримати від Вас відповідні відомості та підтверджуючі документи. Тому ми просимо Вас повністю відповісти на наступні питання та додати до заяви-анкети наявні у Вашому розпорядженні елементи. Документи німецькою мовою можуть сприяти прискоренню розглядання заяви, оскільки в такому випадку немає необхідності в їх перекладі.

  Перш ніж відправити заяву-анкету, завірте, будь-ласка, наведені Вами відомості про особу на сторінці 1 в одній з офіційних установ та додайте копію Вашої представленої в офіційній установі посвідчення особи.

  До цієї заяви-анкети додається пам’ятка з пояснювальною інформацією. Прохання врахувати пам’ятку при заповненны заяви-анкети.

  Пам’ятка по заповненню анкети

  1. Яке коло осіб, які мають право на цю допомогу?

  Підставою отримання одноразової грошової допомоги є те, що Ви були військовослужбовцем радянських військових сил і в період із 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року знаходились у полоні в одному із німецьких таборів для воєннополонених.
  Правомочні особи можуть отримати одноразову грошову допомогу у розмілі 2 500 євро.

  2. Куди і яким чином подається заява?

  Одноразову грошову допомогу Ви отримаєте на основі письмової заяви. Прохання подати Вашу заяву не пізніше 30 вересня 2017 року (термін припинення).

  Заява надається німецькою, англійською або російською мовою в адресу Федерального відомства централізованих служб та невирішенних майнових питань:

  Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen
  DGZ-Ring 12
  13086 Berlin

  Для подачі заяви є особливий бланк (заява-анкета), який Ви можете отримати на наступних сайтах інтернета або за зверненням на вказану вище адресу (посилання на завантаження з нашого сайту знаходиться нижче).

  німецькою мовою
  http://www.badv.bund.de/antrag/Antragsformular_ASK_dt.pdf
  англійською мовою
  http://www.badv.bund.de/antrag/Antragsformular_ASK_en.pdf
  російською мовою
  http://www.badv.bund.de/antrag/Antragsformular_ASK_ru.pdf

  Для довідок є довідковий телефонний сервіс у Германії за наступним номером:

  +4930 187030 1550

  3. Яким особам буде відмовлено у отриманні допомоги?

  Особа, що  негідна цієї допомоги, не має на нього права. Не гідний допомоги у відповідності із пунктом 4 параграфа 5 Директиви Федерального міністерства фінансів Федеративної Республіки Германія про виплати одноразової допомоги колишнім радянським військовополоненим, зокрема, той, хто скоїв військові злочини або злочини проти людяності або приймав у них участь

  До кола осіб, що негідні цієї допомоги, належать також особи, які, знаходячись у полоні або після звільнення з полону, вступали в період із 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року на службу до німецької поліції, охоронної поліції (SIPO), таємної державної поліції (гестапо), службу безпеки (СД), охоронні загони (СС), включаючи війська СС, або штурмові загони (СА).

  Крім того, до кола осіб, що негідні цієї допомоги, відносяться також особи, які співробітничали в період із 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року із Германським рейхом (наприклад у вигляді служби в його військових силах (вермахті) або в інших військових або воєнізованих підрозділах на стороні або під контролем Германського рейху та союзних із ним держав) і у зв’язку із цим скоїли військові злочини або злочини проти людяності або приймали в них участь.

  4. Коли закінчується термін подачі заяви?

  Термін подачі заяви закінчується 30 вересня 2017 року (термін припинення).

  Інструкція по заповненню заяви-анкети:

  Якщо Вами не буде подана заява з повним об’ємом відомостей, то виплата допомоги, нажаль, не можлива. Тому просимо враховувати наступні вказівки щодо заповнення заяви-анкети:

  Пункт 1: Тільки Ви як правомочна особа або особа, Вами уповноважена (необхідно представити довіреність – див. пункт 2), вправі  Только Вы как правомочное лицо или лицо, Вами уполномоченное (требуется представление доверенности – см. пункт 2), мають право подати заяву і тільки особисто Вам як правомочній особі допомога може бути виплачена.

  Прохання подбати про те, щоб було свідоцтво про знаходження в живих (пункт “Підтвердження офіціальною інстанцією” на стор. 1 заяви-анкети). Цей пункт повинен заповнюватись офіційною інстанцією, як, наприклад, адміністративним органом, банком, лікарней, товариством Червоного Хреста, Товариством Червоного Півмісяця, посольствами та консульствами Федеративної Республіки Германія.

  Пункт 2: Якщо заява подається третьою особою у якості представника, то прохання вказати відповідні дані цієї особи та прикласти довіреність або рішення опекунського суду.

  Пункт 3: Якщо правомочна особа після подачі заяви померла, і Федеративне відомство централізованих служб та невирішенних майнових питань було поставлено до відома, то після смерті правомочної особи допомога буде виплачена його дружині (чоловіку) або дітям. Право на отримання допомоги втрачається після шести місяців, якщо чоловік (або дружина) або діти не повідомили про правоприємство.

  Пункт 4: Прохання до цього пункту внести дані про находження у військовому полоні (4.1), про табір військовополонених (4.2) та привести докази цього(4.3).

  Пункт 5: Прохання для безпроблемного виконання оплати привести дані про Ваші банківські реквізити, включаючи повну адресу та міжнародні банківські коди, як БІК (BIC), Свіфт-код (SWIFT-Code), міжнародний номер банківського рахунку (IBAN).

  Пункт 6: Прохання закріпити підписом завірення у достовірності наведених Вами даних. Без такого завірення Ваша заява буде вважатись неповною і не може бути розглянута. Недостовірність даних, наведених Вами або за Вашим розпорядженням, може спричинити відхилення заяви або вимогу про повернення виплати.

  Пункт 7: Заява згоди потрібна для наведення довідок в установах, вказаних в заяві-анкеті. Прохання закріпити згоду підписом.
  Прохання до відправлення повністю заповнити заяву-анкету та поставити власний підпис під пунктом 6 та пунктом 7 заяви-анкети.

  Завантажити бланк анкети ►